Ajurvédska terapeutická masáž - celé telo

Jedná sa o celkovú masáž celého tela prírodnými vonnými olejmi.

Hlavným cieľom tejto terapie je obnoviť prúdenie energie v energetických dráhach, ktoré vedú po celom tele. Vďaka masáži sa začnú uzdravovať všetky systémy v tele, zlepší sa vyživovanie tkanív, upraví sa metabolizmus, čo pomáha dosiahnuť harmóniu tela a mysle. Po takejto masáži budete cítiť fyzickú aj psychickú úľavu a mať pocit osvieženia.

Pri ajurvédskej terapeutickej masáži kombinujem techniky z rôznych typov indických masáží – abhyanga, dátá snéhan, marmovej terapie, ale aj klasickej masáže a reflexológie. Pracujem intuitívne a techniky vždy prispôsobujem potrebám klienta, jeho aktuálnemu zdravotnému stavu, nálade a celkovej atmosfére.

Táto veľmi účinná masáž pôsobí na tzv. „marmové body„, uzlové body či križovatky prúdenia energie v tele.

Masáž blahodarne oživuje organizmus, spomaľuje proces starnutia, dodáva vitalitu, zvyšuje funkčnosť svalstva a podporuje produkciu bielych krviniek a protilátok, ktoré zabezpečujú ochranu proti vírusom a chorobám.

Prírodné rastlinné oleje zjemňujú pleť a pôsobia priaznivo na kvalitu pokožky. Cielené pohyby rúk v kombinácii s aromaterapeutickými vonnými silicami pomáhajú liečiť rôzne zdravotné problémy a pozitívne pôsobia na psychiku – ostraňujú nervozitu, podráždenosť, odbúravajú stres a dodávajú človeku pocit sily.

Ajurvédske masáže sa už tisíce rokov používajú na získanie zdravia, zlepšenie spánku a dosiahnutie dlhovekosti.

Čo sú marmové body?

Marmové body (marmy) sú vitálne, aktívne alebo uzlové body na ľudskom tele, v ktorých sa stretáva naše fyzické telo a myseľ. Sú to miesta s najvyššou citlivosťou, kadiaľ prebieha tok našej „vnútornej inteligencie“.

Poznatky o týchto bodoch boli po tisícročia využívané pri liečení, ale aj v bojových umeniach, kde sa bojovníci učili cielene zasiahnuť na tele súpera práve tieto citlivé miesta.

Ak akýmkoľvek spôsobom dôjde k poškodeniu marmového bodu, ovplyvní sa tým celý energetický systém v tele. Životná energia prána (čchi) neprúdi tak, ako by mala a jednotlivé orgány jej nemajú dostatok. Začnú postupne strádať, naruší sa ich funkčnosť, až nastane choroba. V prípade, že chýba veľké množstvo energie, môže dôjsť až k smrti.

Naopak, pozitívna stimulácia marmových bodov pomáha obnoviť v tele tok životodarnej energie, odstrániť blokády a celkovo harmonizovať organizmus.

Použitie marmovej terapie:

Marmová terapia je dôležitou súčasťou ajurvédy a zahŕňa cielené ovplyvňovanie marmových bodov na tele, ktoré vedie k získaniu a udržaniu dobrého zdravia. Je významným nástrojom na prevenciu a liečbu rôznych druhov ochorení a v ajurvéde sa používa ako súčasť väčšiny liečebných postupov.

Marmová terapia sa môže použiť predovšetkým na:

 • harmonizáciu vychýlených dóš
 • zvýšenie agni (tráviaceho ohňa)
 • detoxikáciu (pomáha redukovať ámu, čiže toxíny a odpadové látky)
 • zvýšenie životnej energie (vajikarana)
 • omladzovanie (rasayana)

Účinky marmovej terapie:

 • Pomáha zabraňovať ochoreniam spôsobeným nadmerným zvýšením dóš, predovšetkým dóše váta.
 • Zlepšuje prúdenie vitálnej energie a tým aj výživu jednotlivých tkanív a orgánov.
 • Podporuje zdravý spánok.
 • Zlepšuje fyzickú stabilitu a výkonnosť.
 • Je veľmi účinná na mnohé fyzické, ale aj psychické choroby.
 • Zlepšuje bdelosť a citlivosť zmyslových orgánov (zrak, sluch, čuch, chuť a hmat).

UPOZORNENIE: Marmové body sú veľmi citlivé a najmä ak sú oslabené, môžete pociťovať pri ich stimulácii menšiu alebo väčšiu bolesť. Pri terapii sa budem snažiť prispôsobiť tlak vašim možnostiam tak, aby bola bolesť znesiteľná.

V princípe je však lepšie trochu „zaťať zuby“, lebo čím bude vyvíjaný tlak menší, tým menej bude marmový bod stimulovaný a tým dlhšie bude trvať, kým sa zharmonizuje.

Pri opakovaných terapiách bude bolesť postupne menšia, až sa nakoniec stratí úplne.

Odporúčam vám stimulovať si konkrétne marmové body, ktoré vám ukážem, doma každý deň aspoň 10 minút, tak môžete liečbu veľmi urýchliť!

Ajurvédska masáž chrbta

Masáž chrbta je veľmi účinnou procedúrou proti bolestiam rôzneho pôvodu, na odstránenie stresu a celkovú relaxáciu organizmu. Pomáha zmenšiť bolesti chrbtových svalov, uvoľniť stuhnuté kríže, šiju či ramená. Počas masáže chrbta sa pôsobí na mäkké tkanivá a svaly pomocou pohybov prstov a rúk, čím dochádza k zníženiu bolesti a svalového napätia. Moderná veda potvrdzuje, že táto masáž zlepšuje krvný obeh, metabolizmus a taktiež imunitný systém.

Existujú viaceré techniky masáže chrbta, pri ktorých sa používajú rôzne spôsoby tlaku na jednotlivé body na chrbte. Tlakové body sú nervové spleti, ktoré ovládajú okolité svaly a nachádzajú sa po celom tele. Pôsobením tlaku sa tieto nervy stimulujú, čo vyvoláva reakcie v iných častiach tela. Masáž tlakových bodov sa používala ako súčasť rôznych liečebných metód už od antických čias a liečili sa ňou takmer všetky druhy bolestí a chorôb. Okrem masáže sa tlakové body používajú aj v bojových umeniach či terapiách ako akupresúra, akupunktúra a reflexológia.

Masáž chrbta je veľmi účinnou pomocou pri bolestiach, ktorých pôvod je v oblasti krčnej chrbtice: bolesti hlavy (cervikokraniálny syndróm), blokáda krčnej chrbtice so šírením bolesti do hornej končatiny, zatvrdliny (myogelózy) na šiji, bolesti či stuhnutosť v ramennom kĺbe. Taktiež pôsobí priaznivo aj na bolesti bedrovej a krížovej časti chrbtice.

Pri masáži chrbta kombinujem techniky z rôznych typov indických masáží – abhyanga, dátá snéhan, marmovej terapie, ale aj klasickej masáže a reflexológie. Pracujem intuitívne a techniky vždy prispôsobujem potrebám klienta, jeho aktuálnemu zdravotnému stavu, nálade a celkovej atmosfére.

Širóbhjanga - Masáž hlavy, tváre, krku a šije

Masáž hlavy je v ajurvéde veľmi dôležitá a v Indii predstavuje neodmysliteľnú súčasť pravidelnej starostlivosti o zdravie človeka. Na hlave sa nachádza množstvo dôležitých marmových a reflexných bodov, ovplyvňujúcich celé telo – nervovú sústavu, zmyslové orgány, psychiku a emócie.

Náš súčasný moderný spôsob života býva plný stresu a napätia, ktoré sa postupne začne hromadiť v oblasti ramien, krku a v hlave. To, čo vnútorne prežívame, sa odzrkadlí aj na našej tvári a začnú sa tvoriť vrásky.

Pomocou masáže širóbhjanga je možné zbaviť sa všetkého stresu, napätia a stuhnutosti v tejto oblasti. Výsledkom je hlboký pocit uvoľnenia a pohody a zrelaxovanie na úrovni tela aj mysle. Táto masáž je tiež veľmi účinným prostriedkom na odstránenie bolestí hlavy a problémoch s krčnou chrbticou.

Ďalšími významným benefitom tejto masáže je omladenie tváre, vyživenie a prekrvenie pokožky a podpora rastu vlasov.

Pri masáži širóbhjanga kombinujem rôzne techniky z ajurvédskych a tantrických masáží. Používam výhradne 100% čisté za studena lisované oleje (slnečnicový, mandľový, kokosový), ktoré kombinujem s jemnými éterickými olejmi. Riziko podráždenia pleti a vzniku alergie je tak veľmi minimálne.

UPOZORNENIE: V prípade alergie na niektorý olej alebo vôňu ma prosím upozornite vopred.

Keďže pri tejto masáži sa masíruje aj pokožka na hlave, po masáži budete mať mastné vlasy. Ak je to možné, nechajte si nejaký čas olej na vlasoch, dodá im potrebnú výživu a podporí ich rast.

Masáž problematickej oblasti

Jedná sa o ajurvédsku terapeutickú masáž so zameraním na tú oblasť na tele, kde cítite bolesť alebo stuhnutosť. Využívam pri nej stimuláciu marmových bodov, ktoré sa nachádzajú v okolí problematickej oblasti s cieľom rozprúdiť energiu a odstrániť bolesť.

Táto masáž pomôže zlepšiť stav pri problémoch v nasledovných oblastiach tela:

 • Ruky, lakte a ramená
 • Nohy a chodidlá
 • Konkrétna časť chrbta (šija, kríže)
 • Hrudník, brucho
Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel je veľmi účinnou metódou alternatívnej medicíny, pri ktorej sa využíva tlak a masáž reflexných zón nachádzajúcich sa na chodidlách. Tlakom na danú plochu alebo bod sa stimuluje príslušný orgán, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch. Táto metóda sa dá pomerne dobre používať aj na diagnostiku.

Reflexná terapia vychádza z toho, že na všetkých zakončeniach ľudského tela sa nachádzajú reflexné body, zodpovedajúce príslušnému orgánu. Je známe, že na chodidlách sa premieta celé naše telo. Mnohé body sú umiestnené na oboch chodidlách párovo. Body na pravom chodidle zodpovedajú častiam na pravej strane tela, body na ľavom chodidle zodpovedajú častiam na ľavej strane tela. Existuje však niekoľko bodov, ktoré sa nachádzajú len na jednom chodidle (body pre srdce, slezinu, pečeň a žlčník).

Či už trpíte chronickou alebo akútnou chorobou alebo jednoducho len hľadáte cestu k zníženiu napätia, reflexná masáž môže byť odpoveďou na Váš problém.

Spiritual tantra masáž

Tantrická masáž je jemným, relaxačným, láskyplným a uvoľňujúcim zážitkom pre telo aj dušu. Nejde tu len o uvoľnenie stuhnutých svalov a odstránenie fyzických bolestí, ale je to rituál, ktorý presahuje hranice tela a pôsobí na hlbšej energetickej a duševnej úrovni.

Pri tomto type masáže sa pracuje s energiou, ktorá sa pomocou pomalých, pozorných a vedomých dotykov vedie po energetických dráhach celého tela. Lieči oslabené alebo zablokované miesta a bloky na telesnej, emocionálnej či duševnej úrovni.

Táto masáž revitalizuje celý organizmus, pomáha odstrániť stres a napätie, prináša pocit pohody a uvoľnenia. Otvára cestu k prežívaniu pocitu jednoty a k zjednoteniu protikladov, mužskej a ženskej polarity. Prostredníctvom dotykov tantra masáž pomáha nadviazať hlbší kontakt so sebou samým, so svojím telom a vnútornou podstatou. Rozširuje vnímanie a prebúdza zmysly k väčšej citlivosti a vnímavosti.

Súčasťou tantra rituálu je:

 • čistenie čakier pomocou energie piatich elementov – zem (prikladanie liečivých kryštálov na telo), voda (pokropenie celého tela), oheň (očista pomocou plameňa sviečky), vzduch (očista pomocou kadidla), éter (očista zvukom – alikvótne tóny tibetskej misky a čineliek tingsha). Počas očisty v duchu odriekam modlitby a napájam sa na vyšší zdroj energie.
 • Tantrická relaxačná masáž celého tela (okrem intímnych zón), tváre a hlavy pomocou teplého aromaterapeutického oleja.
 • Liečenie pomocou energie svetla s prikladaním rúk na oslabené miesta na tele.
 • Súčasťou rituálu je aj prikladanie horúcich uterákov na telo a hladenie pávími pierkami. Pomocou prírodných éterických olejov sa lepšie uvoľnia stuhnuté miesta na tele a príjemná vôňa pomôže odstrániť z mysle stres a zbytočné myšlienky.

Po tantra rituáli odídete ako znovuzrodení – oddýchnutí a plní energie!

V prípade potreby je možné zakúpiť si jednorazové spodné prádlo.

Trvanie: 120 minút

*UPOZORNENIE: Nejedná sa o klasickú celotelovú tantrickú masáž, kde sa pracuje s intímnymi zónami. Zásadne nepracujem s intímnymi miestami klienta!

Pri tantrickej relaxačnej masáži aj rituále je klient vyzlečený v spodnom prádle alebo úplne. Intímne zóny sú počas celej masáže zakryté uterákom. Odokryté sú vždy len tie miesta, s ktorými práve pracujem, zvyšok tela je zakrytý.

Liečenie energiou

Jedná sa o liečebnú metódu prostredníctvom pôsobenia liečivých energií. Metóda je podobná liečeniu Reiki, pracujem však aj s inými energiami a postupmi, ktoré mi boli odovzdané mojím duchovným Majstrom v Indii.

Liečba je zameraná nielen na fyzické telo, ale predovšetkým na pránické telo a dušu. Týmto spôsobom je možné liečiť mnohé telesné problémy, choroby a bolesti. Zároveň je však liečba účinná aj na problémy, ktorých príčiny sa nachádzajú v psychike alebo hlbšie, až na duchovnej úrovni.

Keď v tele neprúdi životná energia tak, ako by mala, naruší sa rovnováha a vytvárajú sa rôzne bloky. Tak dochádza k vzniku rôznych zdravotných či psychických problémov a chorôb.

Princípom liečenia prostredníctvom energií je uvoľnenie energetických blokov, ktoré zabraňujú prirodzenému prúdeniu životnej energie v tele. Nahromadená negatívna energia sa postupne odstraňuje a nahrádza sa liečivou, harmonickou energiou svetla.

Dochádza tak k naštartovaniu prirodzených liečebných procesov, nastoleniu rovnováhy a harmónie energetického systému fyzického tela, psychiky aj ducha.

Ako prebieha liečenie?

Pomocou tejto metódy liečby je možné energeticky pôsobiť na celého človeka a harmonizovať jeho fyzické telo a psychiku, alebo je možné zamerať sa na konkrétny problém, chorý orgán, či odstránenie bolesti.

Na začiatku liečby je krátky pohovor, kde mi poviete, čo vás trápi, aké máte zdravotné problémy, bolesti či iné potiaže (fyzické alebo psychické), ktoré by ste chceli vyliečiť.

Potom robím čistenie čakier pomocou energie piatich elementov – zem (prikladanie liečivých kameňov na telo), voda (pokropenie celého tela), oheň (očista pomocou plameňa sviečky), vzduch (očista pomocou kadidla), éter (očista zvukom – alikvótne tóny tibetskej misky).

Liečenie začnem modlitbou, naladením sa na energiu svetla a napojením sa na líniu Majstrov. Počas terapie prikladám ruky na klientovu hlavu a rôzne miesta na tele – predovšetkým v oblasti čakier a na choré či oslabené miesta. Pracujem tiež na úrovni aury – energetického tela.

Ruky prikladám na telo intuitívne na tie miesta, kde cítim, že je energia potrebná. Moje ruky sa pri liečení klienta môžu, ale nemusia dotýkať. Cez ruky prúdi liečivá energia, prostredníctvom ktorej dochádza k liečeniu, harmonizácii, odstráneniu disharmónií a blokov.

Pri liečbe môžete pociťovať rôzne pocity – najčastejšie to býva teplo, vibrácie, alebo len akýsi zvláštny pocit, ktorý neviete definovať. Môžu sa vám v mysli začať objavovať rôzne obrazy a vízie. Pri uvoľňovaní emocionálnych blokov môžu prísť rôzne pocity – radosť a smiech, ale aj smútok a plač. Dôležité je nechať týmto pocitom voľný priebeh a nebrániť emóciám prejaviť sa.

Môže sa však stať, že nebudete cítiť vôbec nič. Nemusíte byť vtedy sklamaní, to neznamená, že liečenie neprebehlo. Niektorí ľudia sú senzitívnejší na vnímanie energií a vibrácií a iní menej. Liečivá energia však pôsobí na každého, závisí len od miery vášho otvorenia sa a ochoty prijať liečenie.

Počas terapie klient leží na bruchu alebo na chrbte, prípadne sedí a oddychuje. Mal by sa snažiť upokojiť svoju myseľ, zbytočne sa nerozptyľovať a otvoriť sa liečeniu. Keď liečim, musím sa sústrediť a preto musí byť v miestnosti ticho.

Jedno liečenie trvá 30 alebo 60 minút. V prípade väčších ťažkostí a komplikovanejších ochorení je potrebné terapiu opakovať.

Odporúčam liečenie kombinovať s masážami.

Čo môžeme liečiť pomocou tejto metódy?

Liečivú energiu je možné použiť prakticky na akýkoľvek zdravotný problém – fyzický, ale aj psychický. V každom prípade môže pomôcť a uľaviť od bolesti.

Bežne sa táto terapia používa na nasledovné problémy:
 • Bolesti a zápaly celého pohybového aparátu, horných a dolných končatín, ťažkosti s krížami a bedrami, vybočenie chrbtice, kĺby, ischias, koxartróza, dna, zápal kĺbov, reumatizmus
 • Bolesti a ochorenia vnútorných orgánov: srdce, pľúca, pečeň, žlčník, žalúdok, črevá, poruchy trávenia, pankreas, obličky, močový mechúr…
 • Prechladnutie a nádcha, chrípka, angína, kašeľ, zápal pľúc, vysoký/nízky krvný tlak, imunitný systém
 • Bolesti hlavy, migrény, alergie, senná nádcha, ťažkosti s dutinami, slabý zrak, nedoslýchavosť, akné, ekzém, astma
 • Gynekologické problémy a bolesti u žien, problémy s otehotnením, prijatím ženskej sexuality
 • Psychické problémy, stres, depresie, rôzne fóbie
 • Prijatie seba samého, zvýšenie sebavedomia, liečenie duševných zranení
 • Prostata, lymfatické uzliny, leukémia, niektoré rakovinové stavy
 • Zbavenie sa nesprávnych životných návykov (fajčenia, alkoholu, prejedania)

Máte pochybnosti o tejto liečebnej metóde?

Nemusíte. Táto liečebná metóda je úplne bezpečná a nemôže v nijakom prípade uškodiť. Nejedná sa o žiadne šarlatánstvo, čarodejnícke praktiky ani mágiu. Pracujem s pozitívnou liečivou energiou, ktorá je všade okolo nás. Prostredníctvom zasvätenia a určitých techník sa viem na ňu naladiť a usmerniť ju tam, kde je potrebná. Som teda len kanál a nie zdroj energie. Neviem robiť zázraky, ani nespolupracujem s duchmi 🙂

Snažím sa len pomôcť tam, kde je to potrebné.

Je jedno, akého ste náboženstva, či veríte v nadprirodzené sily alebo nie. Liečivá energia, s ktorou pracujem, je fyzikálne zmerateľná a dá sa zachytiť aj niektorými prístrojmi.

Upozornenie: Pre úspešnosť liečby je dôležité, aby ste boli liečbe otvorení, bez predsudkov a ochotní prijať liečbu. Je taktiež dôležité, aby ste plne prijali zodpovednosť za svoje vyzdravenie.

Tak je to vlastne pri každom type liečby, či už alternatívnej alebo klasickej medicíny. Ak je pacient naladený negatívne a neverí vo svoje vyzdravenie, ani tie najlepšie a najmodernejšie lieky a metódy mu nepomôžu. A naopak, ak verí, že bude opäť zdravý, liečba mu pomôže.

Ako povedal Kristus: „Tvoja viera ťa uzdravila.“

Liečenie krištáľmi a tibetskými miskami

Pri tomto druhu liečenia využívam liečivú energiu, ktorá je znásobená silou kameňov – prírodných krištáľov a polodrahokamov najmä z oblasti Himalájí. Zároveň používam harmonický zvuk tibetských misiek a čineliek Tingsha.

Liečivé kamene

Používam polodrahokamy v rozličných veľkostiach a tvaroch – rôzne prírodné tvary, krištáľová pyramída a tiež špeciálna liečivá čakrová palička z Indie, ktorá znásobuje a koncentruje liečivú energiu do jednotlivých čakier, ktoré sa tak harmonizujú.


Krištáľ

Tento kameň symbolizuje očistnú a liečivú energiu svetla, vnáša do duše jasno a čistotu. Odoberá negatívnu energiu a nabíja pozitívnou energiou a vitalitou. Očisťuje auru a odstraňuje blokády, ktoré bránia voľnému toku energie. Lieči a zmierňuje bolesti, popáleniny a kožné ochorenia, zastavuje krvácanie. Podporuje funkciu štítnej žľazy, srdce, krvný obeh, pľúca, obličky a tráviace orgány, podporuje detoxikáciu. Pomáha pri migréne a nespavosti a používa sa aj pri liečbe nádorových ochorení.


Ruženín

Kameň lásky, súcitu, porozumenia, priateľstva, trpezlivosti a empatie. Pomáha nájsť šťastie v láske a vytvoriť láskyplné vzťahy. Prehlbuje fantáziu a vnímavosť voči všetkému krásnemu. Lieči hlboké duševné rany, zranené city, pomáha osamelým a opusteným. Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Podporuje toleranciu, vyrovnanie sa so sebou samým a sebalásku, rovnako ako lásku a otvorenosť voči ostatným. Ochraňuje pred vnútornou negatívnou energiou (závisť, nenávisť a pod.), ale aj na vonkajšej energetickej úrovni – napr. pred elektromagnetickými žiarením.
Podporuje krvný obeh, srdce a obličky, detoxikuje, zvyšuje plodnosť, potláča príznaky starnutia, pomáha pri bolestiach hlavy, depresiách, je účinný na bolesti hrdla a uší.


Ametyst

Je kameňom duchovnej čistoty a meditácie. Jeho fialová farba vzniká harmonickým spojením farieb protikladných energií – červenej a modrej. Je mostom medzi Nebom a Zemou, medzi dušou a duchovnom. Vnáša rovnováhu a stabilitu do vzťahu medzi mužom a ženou, harmonizuje ich milostný život.
Ametyst je symbolom vnútornej čistoty, obetavosti a nezištnosti. Jeho energia nám dáva odvahu zbaviť sa starých návykov, predstáv a emócií a nahradiť ich novými, lepšími. Tento kameň transformuje nižšie typy energie na vyššie na spirituálnej i éterickej rovine. Čistí auru, stabilizuje a detoxikuje organizmus. Dodáva silu, miernosť a vyrovnanosť, podporuje duševnú pozornosť a koncentráciu, zmysel pre spravodlivosť a čestnosť. Pri meditácii pomáha upokojiť myseľ, obrátiť pozornosť dovnútra a nájsť svoju vlastnú múdrosť. Zbavuje nespavosti, zmierňuje bolesť a používa sa pri liečení vlasov, kože (akné) a zubov. Taktiež pomáha pri problémoch s dýchaním či trávením. Pomáha aj pri neurotických prejavoch (hystéria, fóbia, zúrivosť) a epilepsii.


Jadeit

S jadeitom sa spája predovšetkým jasnosť, miernosť, odvaha, spravodlivosť a múdrosť. Prináša rovnováhu a pokoj, dodáva silu, stabilizuje a uzemňuje.
Chráni nás pred negatívnymi energiami. Zelený jadeit prináša súlad s prostredím, mení negativitu na pozitívnu energiu a zlepšuje prístup k našim vnútorným zdrojom. Volá sa aj “kameň veľkého šťastia”. Podporuje nervový systém, funkciu obličiek, používa sa aj na liečenie obličkových kameňov. Lieči boky a bedrové kĺby. Podporuje činnosť orgánov, ktoré čistia krv. Zmierňuje a zastavuje krvácanie, preto sa používa pri pôrodoch. Zvyšuje plodnosť. Zbavuje organizmus toxínov a znižuje horúčky. Znižuje napätie a zmierňuje bolesti hlavy. Používa sa pri problémoch s očami, s tráviacim traktom (hlavne vredy), pri ochoreniach močového mechúra a pri depresiách. Zlepšuje spánok.


Tibetské misky a činelky Tingsha

Tibetské spievajúce misky sa podľa tradície vyrábajú zo siedmich kovov, z ktorých každý znamená jednu planétu slnečnej sústavy.
Zlato symbolizuje Slnko, striebro Mesiac, ortuť Merkúr, meď Venušu, železo Mars, cín Jupiter a olovo Saturn.
Každý kov vydáva zvuk v určitej tónine, ktoré keď sa spoja, vznikne výnimočne znelý a bohatý zvuk, takzvaný alikvótny tón.
Tibetské misky sú hudobným nástrojom s vysokými vibráciami, ktoré pomáhajú obnovovať harmonickú frekvenciu živej hmoty a liečiť telo aj dušu. Používajú sa pri meditáciách, duchovných cvičeniach, na čistenie priestorov od negatívnej energie a ich nabíjanie pozitívnou energiou.

Činelky Tingsha vydávajú príjemný zvonivý zvuk a používajú sa najmä ako znamenie na ukončenie meditácie, masáže či liečenia. Ich vibrácie očisťujú a harmonizujú auru.


Ako prebieha liečenie?

Počas liečenia si môžete nechať oblečenie alebo si ho vyzliecť a ja Vás zakryjem plachtou. Dôležité je, aby ste sa cítili príjemne, pohodlne a nič Vás netlačilo.
Ľahnete si na chrbát, zatvoríte oči a necháte sa unášať príjemnými tónmi relaxačnej hudby a exotickou vôňou vonných tyčiniek.
Liečenie sa začína očistou čakier pomocou liečivých kameňov a zvukov tibetských misiek. Potom budem kamene a misky prikladať na rôzne časti tela a ich vibrácie budú postupne harmonizovať energiu, odstraňovať energetické bloky a bolesti.
Pri tom budem pracovať s energiou reiki a inými energiami, do ktorých som bola zasvätená.
Pracujem intuitívne v meditácii, takže pribeh každého liečenia môže byť trochu iný, v závislosti od aktuálnej energie.
Na konci liečenia Vám pomôžem vrátiť sa naspäť a Vy sa budete cítiť príjemne, uvoľnene a plní energie.

Liečenie krištáľmi a tibetskými miskami trvá 30 alebo 60 minút. Je veľmi vhodné kombinovať ho s masážou, lebo pomáha prehĺbiť liečenie a urýchliť proces regenerácie.

(použité informácie o kameňoch sú z http://www.liecive-kamene.sk/)

Keďže mnohí ľudia sa ma pýtali, či sa môžu so mnou stretnúť a porozprávať, rozhodla som sa ponúknuť Vám aj túto možnosť.

Počas osobnej konzultácie som tu iba pre Vás a rada Vám poradím v niektorej z nasledovných oblastí:

 • Joga – Ktoré cviky sú vhodné pre Vás, ako a kedy cvičiť, ako zaradiť cvičenie do každodenného života?
 • Meditácia – Ako sa naučiť meditovať, ovládať svoju myseľ a spojiť sa so svojím vnútrom? Ktoré meditačné techniky sú pre Vás vhodné?
 • Zdravotné problémy – Trápia Vás bolesti či ochorenia, ale klasická medicína Vám nevie pomôcť? Hľadáte alternatívne riešenia? Poradím Vám, ako môžete pomôcť svojmu zdraviu pomocou ajurvédy a jednoduchých postupov prírodnej liečby.
 • Zmena životného štýlu – Chceli by ste schudnúť, cítiť sa lepšie vo svojom tele a začať zdravo žiť? Dám Vám tipy, ako začať takúto zmenu, ako sa správne naštartovať a vypracovať si plán, aby ste dosiahli svoj cieľ.
 • Stravovanie a úprava jedálnička – Poradím Vám aké potraviny, ako a kedy jesť a čomu sa naopak vyhýbať, v súlade s Vaším typom podľa ajurvédy.
 • Osobné problémy – Bolesti na duši, nespracované traumy z minulosti. Ako mať rád sám seba, ako byť v živote šťastný. Ako nájsť svoju duchovnú cestu.
 • Medziľudské vzťahy – Ako riešiť problematické partnerské, rodinné, či iné vzťahy.
 • Oblasť sexuality – Tantra, polarity mužskej a ženskej energie, chápanie a prežívanie vlastnej sexuality.

Cena za osobné konzultácie:

15 / 25
30 minút / 60 minút

Chcela by som Vás upozorniť na to, že nie som vyštudovaná lekárka, psychologička, či fyzioterapeutka.
Veľmi rada Vám však pomôžem a poradím na základe môjho vzdelania a osobných skúseností z vlastného života či práce s ľuďmi.
Oblasti duchovna, alternatívnej medicíny, ajurvédy, jogy, tantry a práci s energiami sa venujem už niekoľko rokov a dúfam, že tieto poznatky, ktoré som nadobudla, môžu pomôcť aj Vám 🙂

V našom centre SHIVA SHAKTI máme pre klientov k dispozícii privátnu INFRA SAUNU s himalájskou soľou.

Tu môžete pred masážou alebo po nej zrelaxovať a prehriať telo.

Účinky infra sauny:

 • infračervené svetlo pôsobí hĺbkovo, uvoľňuje napätie vo svaloch a prispieva tak k celkovej regenerácii organizmu
 • zlepšuje krvný obeh, prekrvuje pleť a podporuje vylučovanie škodlivých látok
 • zmierňuje bolesti a urýchľuje zotavenie po chorobe či zranení
 • pomáha udržať mladú a krásnu pleť
 • pomáha odstrániť celulitídu
 • podporuje chudnutie a spaľovanie tukov


Himalájska soľ:

 • zvyšuje fyzickú výkonnosť a sústredenosť
 • uvoľňuje organizmus
 • lieči chronické ochorenia dýchacích ciest (astma)
 • lieči kožné ochorenia
 • prekrvuje, zvlhčuje a zjemňuje pokožku
 • uvoľňuje psychiku a odstraňuje stres

Soľnú infra saunu je možné si objednať IBA v spojení s masážou. Je potrebná objednávka vopred.

K dispozícii máte uterák, papuče a masážnu sprchu.


Cena:

5 / 8
15 minút / 30 minút
Benefity a kontraindikácie masáže

Masáž má mnoho zdravotných benefitov a môže vám pomôcť dosiahnuť telesné, duševné aj emociálne zdravie, najmä ak je pravidelnou súčasťou vášho denného režimu.

viac
Ako mať z masáže čo najviac?

Masáž má byť pre vás uvoľňujúcim a relaxačným zážitkom. Dôležité je prísť včas, aby ste sa stihli vyzliecť a vydýchnuť si.

viac