Liečenie energiou

Jedná sa o liečebnú metódu prostredníctvom pôsobenia liečivých energií. Metóda je podobná liečeniu Reiki, pracujem však aj s inými energiami a postupmi, ktoré mi boli odovzdané mojimi Majstrami.

Liečba je zameraná nielen na fyzické telo, ale predovšetkým na energetické telo a dušu. Týmto spôsobom je možné liečiť mnohé telesné problémy, choroby a bolesti. Zároveň je však liečba účinná aj na problémy, ktorých príčiny sa nachádzajú v psychike alebo hlbšie, až na duchovnej úrovni.

Keď v tele neprúdi životná energia tak, ako by mala, naruší sa rovnováha a vytvárajú sa rôzne bloky. Tak dochádza k vzniku rôznych zdravotných či psychických problémov a chorôb.

Princípom liečenia prostredníctvom energií je uvoľnenie energetických blokov, ktoré zabraňujú prirodzenému prúdeniu životnej energie v tele. Nahromadená negatívna energia sa postupne odstraňuje a nahrádza sa liečivou, harmonickou energiou. Dochádza tak k naštartovaniu prirodzených liečebných procesov, nastoleniu rovnováhy a harmónie energetického systému fyzického tela, psychiky aj ducha.

Ako prebieha liečenie?

Pomocou tejto metódy liečby je možné energeticky pôsobiť na celého človeka a harmonizovať jeho fyzické telo a psychiku, alebo je možné zamerať sa na konkrétny problém, chorý orgán, či odstránenie bolesti.

Na začiatku liečby je krátky pohovor, kde mi poviete, čo vás trápi, aké máte zdravotné problémy, bolesti či iné potiaže (fyzické alebo psychické), ktoré by ste chceli vyliečiť.

Potom robím čistenie čakier pomocou energie piatich elementov – zem (prikladanie liečivých kameňov na telo), voda (pokropenie celého tela), oheň (očista pomocou plameňa sviečky), vzduch (očista pomocou kadidla), éter (očista zvukom – alikvótne tóny tibetskej misky).

Liečenie začnem modlitbou, naladením sa na energiu svetla a napojením sa na líniu Majstrov. Počas terapie prikladám ruky na klientovu hlavu a rôzne miesta na tele – predovšetkým v oblasti čakier a na choré či oslabené miesta. Pracujem tiež na úrovni aury – energetického tela.

Ruky prikladám na telo intuitívne na tie miesta, kde cítim, že je energia potrebná. Moje ruky sa pri liečení klienta môžu, ale nemusia dotýkať. Cez ruky prúdi liečivá energia, prostredníctvom ktorej dochádza k liečeniu, harmonizácii, odstráneniu disharmónií a blokov.

Pri liečbe môžete vnímať rôzne pocity – najčastejšie to býva teplo, vibrácie, alebo len akýsi zvláštny pocit, ktorý neviete definovať. Môžu sa vám v mysli začať objavovať rôzne obrazy a vízie. Pri uvoľňovaní emocionálnych blokov môžu prísť rôzne pocity – radosť a smiech, ale aj smútok a plač. Dôležité je nechať týmto pocitom voľný priebeh a nebrániť emóciám prejaviť sa.

Môže sa však stať, že nebudete cítiť vôbec nič. Nemusíte byť vtedy sklamaní, to neznamená, že liečenie neprebehlo. Niektorí ľudia sú senzitívnejší na vnímanie energií a vibrácií a iní menej. Liečivá energia však pôsobí na každého, závisí len od miery vášho otvorenia sa a ochoty prijať liečenie.

Počas terapie klient leží na bruchu alebo na chrbte, prípadne sedí a oddychuje. Mal by sa snažiť upokojiť svoju myseľ, zbytočne sa nerozptyľovať a otvoriť sa liečeniu. Keď liečim, musím sa sústrediť a preto musí byť v miestnosti ticho.

Jedno liečenie trvá 30 alebo 60 minút. V prípade väčších ťažkostí a komplikovanejších ochorení je potrebné terapiu opakovať.

Čo môžeme liečiť pomocou tejto metódy?

Liečivú energiu je možné použiť prakticky na akýkoľvek zdravotný problém – fyzický, ale aj psychický. V každom prípade môže pomôcť a uľaviť od bolesti.

Bežne sa táto terapia používa na nasledovné problémy:
 • Bolesti a zápaly celého pohybového aparátu, horných a dolných končatín, ťažkosti s krížami a bedrami, vybočenie chrbtice, kĺby, ischias, koxartróza, dna, zápal kĺbov, reumatizmus
 • Bolesti a ochorenia vnútorných orgánov: srdce, pľúca, pečeň, žlčník, žalúdok, črevá, poruchy trávenia, pankreas, obličky, močový mechúr…
 • Prechladnutie a nádcha, chrípka, angína, kašeľ, zápal pľúc, vysoký/nízky krvný tlak, imunitný systém
 • Bolesti hlavy, migrény, alergie, senná nádcha, ťažkosti s dutinami, slabý zrak, nedoslýchavosť, akné, ekzém, astma
 • Gynekologické problémy a bolesti u žien, problémy s otehotnením, prijatím ženskej sexuality
 • Psychické problémy, stres, depresie, rôzne fóbie
 • Prijatie seba samého, zvýšenie sebavedomia, liečenie duševných zranení
 • Prostata, lymfatické uzliny, leukémia, niektoré rakovinové stavy
 • Zbavenie sa nesprávnych životných návykov (fajčenia, alkoholu, prejedania)

Máte pochybnosti o tejto liečebnej metóde?

Nemusíte. Táto liečebná metóda je úplne bezpečná a nemôže v nijakom prípade uškodiť. Nejedná sa o žiadne šarlatánstvo, čarodejnícke praktiky ani mágiu. Pracujem s pozitívnou liečivou energiou, ktorá je všade okolo nás. Prostredníctvom zasvätenia a určitých techník sa viem na ňu naladiť a usmerniť ju tam, kde je potrebná. Som teda len kanál a nie zdroj energie. Snažím sa pomôcť tam, kde je to potrebné.

Je jedno, akého ste náboženstva, či veríte v nadprirodzené sily alebo nie. Liečivá energia, s ktorou pracujem, je fyzikálne zmerateľná a dá sa zachytiť aj niektorými prístrojmi.

Upozornenie: Pre úspešnosť liečby je dôležité, aby ste boli liečbe otvorení, bez predsudkov a ochotní prijať liečbu. Je taktiež dôležité, aby ste plne prijali zodpovednosť za svoje vyzdravenie.

Tak je to vlastne pri každom type liečby, či už alternatívnej alebo klasickej medicíny. Ak je pacient naladený negatívne a neverí vo svoje vyzdravenie, ani tie najlepšie a najmodernejšie lieky a metódy mu nepomôžu. A naopak, ak verí, že bude opäť zdravý, liečba mu pomôže.

Ako povedal Kristus: „Tvoja viera ťa uzdravila.“

Liečenie kryštálmi a zvukoterapia

Pri tomto druhu liečenia využívam liečivú energiu, ktorá je znásobená silou kameňov – prírodných kryštálov a polodrahokamov najmä z oblasti Himalájí, ktoré prikladám na rôzne časti tela.

Zároveň používam harmonický zvuk rôznych hudobných nástrojov – tibetské misky rôznych veľkostí, tibetský zvonček, činelky tingsha, kigonki, zvončeky koshi, kalimba, gong, dažďová palica, šamanský bubon, rôzne chrastítka.

Liečivé kamene

Používam polodrahokamy rozličných veľkostí a tvarov – rôzne prírodné tvary kryštálov, krištáľová pyramída, vajíčka z polodrahokamov a tiež špeciálna liečivá čakrová palička z Indie, ktorá znásobuje a koncentruje liečivú energiu do jednotlivých čakier, ktoré sa tak harmonizujú.


Krištáľ

Tento kameň symbolizuje očistnú a liečivú energiu svetla, vnáša do duše jasno a čistotu. Odoberá negatívnu energiu a nabíja pozitívnou energiou a vitalitou. Očisťuje auru a odstraňuje blokády, ktoré bránia voľnému toku energie. Lieči a zmierňuje bolesti, popáleniny a kožné ochorenia, zastavuje krvácanie. Podporuje funkciu štítnej žľazy, srdce, krvný obeh, pľúca, obličky a tráviace orgány, podporuje detoxikáciu. Pomáha pri migréne a nespavosti a používa sa aj pri liečbe nádorových ochorení.


Ruženín

Kameň lásky, súcitu, porozumenia, priateľstva, trpezlivosti a empatie. Pomáha nájsť šťastie v láske a vytvoriť láskyplné vzťahy. Prehlbuje fantáziu a vnímavosť voči všetkému krásnemu. Lieči hlboké duševné rany, zranené city, pomáha osamelým a opusteným. Vnáša mier a harmóniu do prostredia. Podporuje toleranciu, vyrovnanie sa so sebou samým a sebalásku, rovnako ako lásku a otvorenosť voči ostatným. Ochraňuje pred vnútornou negatívnou energiou (závisť, nenávisť a pod.), ale aj na vonkajšej energetickej úrovni – napr. pred elektromagnetickými žiarením.
Podporuje krvný obeh, srdce a obličky, detoxikuje, zvyšuje plodnosť, potláča príznaky starnutia, pomáha pri bolestiach hlavy, depresiách, je účinný na bolesti hrdla a uší.


Ametyst

Je kameňom duchovnej čistoty a meditácie. Jeho fialová farba vzniká harmonickým spojením farieb protikladných energií – červenej a modrej. Je mostom medzi Nebom a Zemou, medzi dušou a duchovnom. Vnáša rovnováhu a stabilitu do vzťahu medzi mužom a ženou, harmonizuje ich milostný život.
Ametyst je symbolom vnútornej čistoty, obetavosti a nezištnosti. Jeho energia nám dáva odvahu zbaviť sa starých návykov, predstáv a emócií a nahradiť ich novými, lepšími. Tento kameň transformuje nižšie typy energie na vyššie na spirituálnej i éterickej rovine. Čistí auru, stabilizuje a detoxikuje organizmus. Dodáva silu, miernosť a vyrovnanosť, podporuje duševnú pozornosť a koncentráciu, zmysel pre spravodlivosť a čestnosť. Pri meditácii pomáha upokojiť myseľ, obrátiť pozornosť dovnútra a nájsť svoju vlastnú múdrosť. Zbavuje nespavosti, zmierňuje bolesť a používa sa pri liečení vlasov, kože (akné) a zubov. Taktiež pomáha pri problémoch s dýchaním či trávením. Pomáha aj pri neurotických prejavoch (hystéria, fóbia, zúrivosť) a epilepsii.


Jadeit

S jadeitom sa spája predovšetkým jasnosť, miernosť, odvaha, spravodlivosť a múdrosť. Prináša rovnováhu a pokoj, dodáva silu, stabilizuje a uzemňuje.
Chráni nás pred negatívnymi energiami. Zelený jadeit prináša súlad s prostredím, mení negativitu na pozitívnu energiu a zlepšuje prístup k našim vnútorným zdrojom. Volá sa aj “kameň veľkého šťastia”. Podporuje nervový systém, funkciu obličiek, používa sa aj na liečenie obličkových kameňov. Lieči boky a bedrové kĺby. Podporuje činnosť orgánov, ktoré čistia krv. Zmierňuje a zastavuje krvácanie, preto sa používa pri pôrodoch. Zvyšuje plodnosť. Zbavuje organizmus toxínov a znižuje horúčky. Znižuje napätie a zmierňuje bolesti hlavy. Používa sa pri problémoch s očami, s tráviacim traktom (hlavne vredy), pri ochoreniach močového mechúra a pri depresiách. Zlepšuje spánok.


Tibetské misky a činelky Tingsha

Tibetské spievajúce misky sa podľa tradície vyrábajú zo siedmich kovov, z ktorých každý znamená jednu planétu slnečnej sústavy.
Zlato symbolizuje Slnko, striebro Mesiac, ortuť Merkúr, meď Venušu, železo Mars, cín Jupiter a olovo Saturn.
Každý kov vydáva zvuk v určitej tónine, ktoré keď sa spoja, vznikne výnimočne znelý a bohatý zvuk, takzvaný alikvótny tón.
Tibetské misky sú hudobným nástrojom s vysokými vibráciami, ktoré pomáhajú obnovovať harmonickú frekvenciu živej hmoty a liečiť telo aj dušu. Používajú sa pri meditáciách, duchovných cvičeniach, na čistenie priestorov od negatívnej energie a ich nabíjanie pozitívnou energiou.

Činelky Tingsha vydávajú príjemný zvonivý zvuk a používajú sa najmä ako znamenie na ukončenie meditácie, masáže či liečenia. Ich vibrácie očisťujú a harmonizujú auru.


Ako prebieha liečenie?

Počas liečenia si môžete nechať oblečenie alebo si ho vyzliecť a ja Vás zakryjem plachtou. Dôležité je, aby ste sa cítili príjemne, pohodlne a nič Vás netlačilo.
Ľahnete si na chrbát, zatvoríte oči a necháte sa unášať príjemnými tónmi relaxačnej hudby a exotickou vôňou vonných tyčiniek.
Liečenie sa začína očistou čakier pomocou liečivých kameňov a zvukov tibetských misiek. Potom budem kamene a misky prikladať na rôzne časti tela a ich vibrácie budú postupne harmonizovať energiu, odstraňovať energetické bloky a bolesti.
Pri tom budem pracovať s energiou reiki a inými energiami, do ktorých som bola zasvätená.
Pracujem intuitívne v meditácii, takže pribeh každého liečenia môže byť trochu iný, v závislosti od aktuálnej energie.
Na konci liečenia Vám pomôžem vrátiť sa naspäť a Vy sa budete cítiť príjemne, uvoľnene a plní energie.

Liečenie krištáľmi a tibetskými miskami trvá 30 alebo 60 minút. Je veľmi vhodné kombinovať ho s masážou, lebo pomáha prehĺbiť liečenie a urýchliť proces regenerácie.

(použité informácie o kameňoch sú z http://www.liecive-kamene.sk/)

Liečenie šamanským bubnom

Zvuk bubna sprevádza ľudstvo od jeho začiatkov. Je hlboko zapísaný do rodovej pamäte každého z nás a pri započutí jeho zvuku sa aj po tisíckach rokov otvára cestu späť k prastarej múdrosti. 

Vďaka zvuku bubna, ktorý znie ako tlkot srdca Matky Zeme, dokážeme vnímať hlas nášho srdca, spojiť sa s údermi jej srdca a vnímať tak hlboké prepojenie všetkých foriem života. Všetko sa navracia do rovnováhy.

Šamanský bubon vytvára hlboké tóny, ktoré dokážu vyvolať zmenený stav vedomia a preniesť nás do neviditeľných svetov. Mení sa tak frekvencia mozgových vĺn z alfa na delta a zároveň sa zmení aj rytmus dýchania a tep.

Počas tejto terapie dochádza pomocou hry na šamanský bubon v rôznych rytmoch k celkovej harmonizácii energie v tele a k hlbokému liečeniu na mnohých rovinách. Používam tiež rôzne iné prírodné hudobné nástroje ako dažďová palica, rôzne chrastítka, zvončeky a pod., ktoré pomôžu umocniť celkový zážitok a liečebný efekt.

Keďže mnohí ľudia sa ma pýtali, či sa môžu so mnou stretnúť a porozprávať, rozhodla som sa ponúknuť Vám aj túto možnosť.

Počas osobnej konzultácie Vám rada poradím v niektorej z nasledovných oblastí:

 • Joga – Ktoré cviky sú vhodné pre Vás, ako a kedy cvičiť, ako zaradiť cvičenie do každodenného života.
 • Meditácia – Ako sa naučiť meditovať, ovládať svoju myseľ a spojiť sa so svojím vnútrom. Poradím Vám, ktoré meditačné techniky sú pre Vás najvhodnejšie,
 • Zdravotné problémy – Trápia Vás bolesti či ochorenia, ale klasická medicína Vám nevie pomôcť? Hľadáte alternatívne riešenia? Poradím Vám, ako môžete pomôcť svojmu zdraviu pomocou ajurvédy a jednoduchých postupov prírodnej liečby.
 • Zmena životného štýlu – Chceli by ste schudnúť, cítiť sa lepšie vo svojom tele a začať zdravo žiť? Dám Vám tipy, ako začať takúto zmenu, ako sa správne naštartovať a vypracovať si plán, aby ste dosiahli svoj cieľ.
 • Stravovanie a úprava jedálnička – Poradím Vám aké potraviny, ako a kedy jesť a čomu sa naopak vyhýbať, v súlade s Vaším typom podľa ajurvédy.
 • Osobné problémy – Bolesti na duši, nespracované traumy z minulosti. Ako mať rád sám seba, ako byť v živote šťastný. Ako nájsť svoju duchovnú cestu.
 • Medziľudské vzťahy – Ako riešiť problematické partnerské, rodinné, či iné vzťahy.
 • Oblasť sexuality – Tantra, polarity mužskej a ženskej energie, chápanie a prežívanie vlastnej sexuality, plodnosť.

Cena za osobné konzultácie:

15 / 30
30 minút / 60 minút

Chcela by som Vás upozorniť na to, že nie som vyštudovaná lekárka, psychologička, či fyzioterapeutka.
Veľmi rada Vám však pomôžem a poradím na základe môjho vzdelania a osobných skúseností z vlastného života či práce s ľuďmi.
Oblasti duchovna, alternatívnej medicíny, ajurvédy, jogy, tantry a práci s energiami sa venujem už niekoľko rokov a dúfam, že tieto poznatky, ktoré som nadobudla, môžu pomôcť aj Vám 🙂

V našom centre SHIVA SHAKTI máme pre klientov k dispozícii privátnu INFRA SAUNU s himalájskou soľou.

Tu môžete po cvičení jogy alebo terapii zrelaxovať a prehriať telo.

Účinky infra sauny:

 • infračervené svetlo pôsobí hĺbkovo, uvoľňuje napätie vo svaloch a prispieva tak k celkovej regenerácii organizmu
 • zlepšuje krvný obeh, prekrvuje pleť a podporuje vylučovanie škodlivých látok
 • zmierňuje bolesti a urýchľuje zotavenie po chorobe či zranení
 • pomáha udržať mladú a krásnu pleť
 • pomáha odstrániť celulitídu
 • podporuje chudnutie a spaľovanie tukov


Himalájska soľ:

 • zvyšuje fyzickú výkonnosť a sústredenosť
 • uvoľňuje organizmus
 • lieči chronické ochorenia dýchacích ciest (astma)
 • lieči kožné ochorenia
 • prekrvuje, zvlhčuje a zjemňuje pokožku
 • uvoľňuje psychiku a odstraňuje stres

Soľnú infra saunu je možné si objednať IBA v spojení s cvičením jogy, meditáciou alebo terapiou. Je potrebná objednávka vopred.

K dispozícii máte uterák, papuče a masážnu sprchu.


Cena:

6 / 10
15 minút / 30 minút

Darčekové poukážky

Vytvorte si vlastnú darčekovú poukážku ľubovoľnou kombináciou služieb z mojej ponuky, v počte a dĺžke, ktoré vám vyhovujú!

Dozvedieť sa viac

Cenník

Cenník služieb

Dozvedieť sa viac